Úvod Správy Viac ako 280 dobrovoľných hasičov poskytlo pomoc v obciach zasiahnutých snehovou kalamitou...

Viac ako 280 dobrovoľných hasičov poskytlo pomoc v obciach zasiahnutých snehovou kalamitou na severe Slovenska

1461
0
ZDIEĽAŤ

V sobotu, 19. januára 2019, odišlo do postihnutých obcí na severe Slovenska viac ako 280 dobrovoľných hasičov z rôznych kútov Slovenska.

Hasičský a záchranný zbor poskytol 5 evakuačných autobusov, ktoré vyrazili v sobotu ráno medzi 7.00 – 8.00 hod. do Námestova a odtiaľ postupne do zasiahnutých obcí. Na sever Slovenska boli vypravené 2 autobusy z Trnavy, 2 z Prešova a 1 z Nitry s dobrovoľnými hasičmi z okresov Galanta, Dunajská Streda, Komárno, Prešov, Sabinov, Bardejov, Pezinok, Senec, Senica, Skalica a Nové Zámky.

Dobrovoľní hasiči z autobusu z Nitrianskeho kraja smerovali na pomoc do obce Mútne, posádky z autobusov z Bratislavského a Trnavského kraja odstraňovali počas celého dňa následky snehovej kalamity v Oravskej Lesnej. Viac ako 100 členov DHZO z Prešovského kraja poskytli pomoc v obciach Zákamenné, Novoť a Krušetnica.

Členovia DHZO odstraňovali množstvo snehu zo striech rodinných domov a budov, z voľných priestranstiev a okolia rodinných domov. Historicky prvýkrát v spolupráci HaZZ a DPO SR došlo ku koordinovanému presunu takého veľkého množstva hasičov na pomoc ku konkrétnej udalosti.

Pomoc členov dobrovoľných hasičských zborov obcí bola odhadovaná  na dva dni, avšak vďaka ich plnému nasadeniu a pripravenosti pomôcť v zasiahnutých obciach sa podarilo vykonať všetky práce súvisiace s odstraňovaním následkov snehovej kalamity za jeden deň.

Zdroj: HaZZ
Foto: Milan Dermek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Zadajte svoje meno